Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

2013-2014 Sonbahar/Kış Modası

2013-2014 Sonbahar/Kış ModasıHer zaman stilimizi modaya göre belirlemesek de ister istemez içinde buluyoruz kendimizi. Size de eskiden hiç sevmediğiniz şeyler artık giyilmeye müsait geliyorsa modanın avcuna düşmüşsünüz demektir. Aylar hatta yıllar öncesinden moda esintilerine yön veren tasarımcıların kıyafetleri kış sezonu için çoktan podyumlarda yerini aldı.

2013-2014 sonbahar/kış sezonunda dikkat çeken en önemli detay geçen sezonda alışkın olduğumuz asimetrik kesimler. Özellikle ceketler de, eteklerde ve elbiselerde göze çarpan asimetrik detaylar modern bir hava içinde yansıtılmış. Bu kış özellikle ceketleri çok fazla göreceğiz. Kalın mont tarzı ceketlerde renk olarak soft ve mat renkler göze çarpsa da parlak metal renkler de mevcut.

Ekose detayı ceketlerden elbiselere kadar her yerinizi saracak. Kırçıllı iki renk desenler de çok ortalıkta olacak fakat ekose bu kışa damgasını vuracak gibi. Geometrik desenleri de ayakkabı, çanta ve kıyafetlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Deri hiçbir zaman modasını kaybetmeyen bir üründür. Her sezon olduğu gibi bu sezonda bayanlar ve baylar deriden vazgeçemiyorlar. Deri ceketleri özellikle 3 yıldır üzerimizden çıkartamaz olduk fakat bu sezon bir de deri etek edinmenin zamanı geldi.

Kürkler bu sene de moda. Yaka detaylarında sık göreceğimiz kürkler yeleklerde de çok kullanılmış. Leopar desenler hala popülerliğini koruyor ve bu gidişle korumaya da devam edecek. Leopar desenler özellikle aksesuarlarda çok fazla kullanılacak.

Yüksek bel şalvarlar yaz aylarında bolca kullanıldı ve kış aylarında da topuklu ayakkabılarınızla giyilmeye devam edecekler. Mont olarak uzun, yakalı ve sanki bedeni büyük gelmişçesine hantal duran modeller göze çarpıyor ve renk olarak da bir hayli canlılar.

Bu sezondaki en önemli gördüğüm detaylardan biri ise olabildiğince uzun modellerin kullanıldığı. Mont ve etekler diz altına indiriliyor. Yuvarlak yakalar da çok tercih edilecek fakat derin v yakalar her zamanki gibi seksi dekolte isteyenlerin kurtarıcısı olacak.