Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

2015 için En Güzel Yılbaşı Makyajı

2015 için En Güzel Yılbaşı MakyajıTüm yaşanmışlıkları ile kocaman bir yılı geride bırakıp, yepyeni hayallere yılbaşı partisiyle adım atarız. Birçoğumuz bu partinin nasıl olacağını, ne giyeceğini belirlediği bile. Peki, makyajınızı nasıl yapacaksınız? Elbette ki, makyajınız yeni yılın getireceği parıltıları yansıtmalı ve en yeni trendleri kapsamalı.

Birçok kadının yaptığı hatadır, makyajı geri planda tutup, en kolay nokta olarak düşünmek. Ama güzelliğini ortaya çıkarmak yerine daha da geri plana atmayı istemezsiniz. Bu nedenle düşünmeniz gereken en önemli nokta makyajınızdır. Sade dümdüz bir siyah elbise giyip yapacağınız güzel bir makyaj sizi gecenin yıldızı yapabilir, unutmayın!

2015 yılını kutlayacağınız yılbaşı gecesi için makyaj önerileri sizlerle:

Parti Makyajı

Parti MakyajıYılbaşı gecesi için iddialı bir stiliniz olsun istiyorsanız, Anne Hathaway‘i örnek alabilirsiniz. Gösterişli makyajı ile güzelliğini gözler önüne seren yıldız, eyeliner, rimel ve hafif bordo parlak bir rujla makyajını tamamlıyor. Bu makyajın sade görünümünü korumak ve yüzünüzde aşırı bir görüntü yaratmamak için allık tercih etmeyin. Yüzünüzü daha parlak göstermeye gayret edin ve makyaj bazı olarak içeriğinde parlatıcı olan nemlendiricileri kullanın.

Işıltılı ve Doğal Görünüm

Işıltılı ve Doğal GörünümEmily Blunt gibi hafif ışıltı katılmış doğal tonlar tercih ederek sade stilinizi şıklıkla taşıyın. 2015 yılında da popüler olan nude tonlar ve doğal tonlar ile yeni yılı kutlayın. Göz farınızı doğal ve nude tonlardan seçin. Daha sonra altın ışıltılı bir far ile göz kapağınıza çok hafif ışıltı verin. Alt kirpik diplerinize de bu ışıltıyı verin. Hafif bir rimel, şeftali tonlarındaki allık ve rujla makyajınızı tamamlayın.

Romantik Esintiler

Romantik EsintilerRomantizm sizin için her şeyse bu gecede de bunu yansıtın ve kendinizi özel hissedin. Saç modelinizle işe başlayın ve romantik bir model seçin. Olivia Munn ilham kaynağınız olabilir. Uçuk pembe dudaklar ve bir senkron halindeki yanaklarınız ile canlanın. Göz makyajınızda abartıdan uzak durun ve ince çekilmiş bir eyeliner ile bakışlarınızı daha çekici hale getirin. Dolgun kirpiklerinizi de unutmayın.

Dumanlı Gözler

Dumanlı GözlerSıradan olmak istemeyenlerdenseniz, Kristen Stewart‘ı örnek alın ve dumanlı gözlerinizle ön plana çıkın. İki renkli dumanlı göz makyajını mutlaka deneyin. Görünümü tam olarak sağlamak için gri ve bordo geçişlerin olduğu göz makyajınızı kırmızı rujunuzla tamamlayın. Gözleriniz ve dudaklarınız yeteri kadar hareket taşıdığı için allık sürmeyin ve temiz bir cilt elde edin.

Mat Kırmızı Dudaklar

Mat Kırmızı DudaklarLiv Tyler‘ın o abartıdan uzak sade güzelliğine hangimiz hayran değiliz. Bu hayranlığınızı yılbaşı makyajınızda ondan ilham alarak gösterin. Abartıdan uzak ve özellikle beyaz tenli kadınlara çok yakışacağını düşünüyorum. Sıcak tonlarda mat bir ruj, çok hafif pudra ve dolgun kirpiklerle muhteşem yılbaşı makyajınızı tamamlayabilirsiniz.