Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Bacak ve Kalça Nasıl Şekillendirilir?

Bacak ve Kalça Nasıl Şekillendirilir?Yaz geliyor… Hemen her kadının derdi plajlarda tam da istediği formda boy göstermek… Ama nasıl? Kışın vermiş olduğu enerji düşüklüğü nedeniyle birçok kadın kendini adeta bıraktı diyebiliriz. Peki, neden kışları bu moda gireriz ki? Aslında kışın vermiş olduğu istemsiz bir durum olarak bunu açıklayabiliriz. Yağ dokusunun yoğunlaşması kış aylarının soğuk havasından korunmanız için vücudun kendi oluşturduğu bir direnç mekanizması.

Diyetlerle birçok bölgemizi inceltebiliyoruz. Ama bacaklar ve kalça vücutta en zor form tutan yerler diyebilirim. Ama bacak ve kalçanızı şekillendirdiğiniz zaman da sizi çok daha seksi bir vücuda dönüştürür. Plajlarda özgüveniniz tavan yapmış bir şekilde dolaşmak istiyorsanız bacak ve kalçanızı kesinlikle atlamayın.

Bölgesel zayıflama son yılların en popüler uygulamalarından birisi. Özellikle de biz Türk hanımlarının genel şikayeti olan basen genişliği konusunda. Ama evde uygulayabileceğiniz basit hareketlerle tonlarca para harcamadan bacak ve kalçanızı şekillendirebilirsiniz. Bu hareketlere “squat” deniliyor ve internette bu hareketleri kolayca bulabilirsiniz. Spor salonuna gitmek için vaktiniz yoksa bile evde bu hareketleri yaparak kalça ve bacaklarınızı şekillendirmeniz mümkün. Ama kesinlikle kolay olmadığını en azından başlarda zorlanacağınızı söylemem gerek.

Spuat hareketlerini yapmaya karar vermişseniz disiplinli bir şekilde devam etmelisiniz.

Aynı zamanda bilinçli ve planlı bir şekilde yaptığınızda vücudunuzu şekillendirmek dışında gerçekten faydalı hareketlerdir. Dik ve sağlam bir duruş için squat hareketleri tam da ihtiyacınız olan aktivite diyebilirim. Ama bel rahatsızlığı yaşayan biriyseniz squat önerilmemekte ve bir uzmana danışmanızda da fayda var.

Squat hareketleri bel, kalça ve bacaklarınızı güçlendirirken, şekillendirir ve yağ yakımını da destekler.

Oturarak veya uzun süre araç kullanarak çalışıyorsanız hem kadınlar hem de erkekler için squat hareketleri tavsiye edilmekte. Kalçanızı dikleştirmek ve yuvarlak bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız squatla yaza hazırlanabilirsiniz. Bel çukurunuz ortaya çıkacak, kalçanız dışa doğru çıkık bir hal alacak.

Genellikle korkunç olduğunu düşündüğünüz vücutçuların özellikle bacak ve kalça kısımlarına baktığınız da gerçekten şekilli ve yuvarlak hatlara sahip olduklarını görürsünüz. Ama merak etmeyin squat hareketleri sizi o kadar şişirmeyecek. Onların yaptıkları çalışma gerçekten ağır programları içeriyor.

Kardiyo egzersiz programlarının vazgeçilmezi olan squat, vücudunuz için gerekli olan kas gelişimi için kesinlikle çok faydalıdır.

Bacak kaslarını en çok çalıştıran hareket olarak squat hareketleri önerilmektedir. Hareketlerin zorluk derecesi nedeniyle nabzınız hızlanacak ve böylece yağ yakım hızınız da artacaktır.

Birkaç spuat çalışmasını ve uygulama sonrası fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum. Ama başlamadan bir uzmana danışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

squat-ile-kalca-ve-bacak-sekillendirme