Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Öneriler

Bel Bölgesini İnceltmek İçin ÖnerilerKadınlar için bellerinin ince olması çok önemlidir çünkü bel inceliği kadın vücudunun çok daha estetik görünmesini sağlamaktadır. Asırlardır bel inceltmek ya da ince göstermek için kadınlar tarafından yüzlerce yöntem denenmiştir. Bu yöntemler arasında sıkı korseler ve kabarık etekler giymek, beli inceltecek kozmetik ürünler geliştirip kullanmak hatta kaburga kemiklerini aldırmak bile yer almaktadır. Ancak bel inceltmek konusunda en etkili, acısız ve kalıcı yöntem elbette bel inceltici hareketler yapmaktır.

Bel çevresi vücudun bir miktar daha pasif kas grubunun konumlandığı bir bölgesidir. Bu sebeple vücutta hem erkek hem kadında ilk yağlanmanın başladığı bölge bel bölgesi olmaktadır. Bel bölgesi yağlanması olan insanların yüzde 80’inin oturarak çalıştığı ve hareketsiz olduğu görülmektedir. Bu durumda belin yağlanmasına sebep olan durum ortadan kaldırılır yani hareket arttırılırsa yağlanmadan kurtulunabilinir gibi görünse de tek başına hareketli olmak etkili olmayacaktır.

Bel Bölgesinin Yağlanmasının Sebebi Nedir?

Bel Bölgesinin Yağlanmasının Sebebi Nedir?Bel bölgesinde yağlanma olmasının tüm vücut bölgelerine oranla daha hızlı gelişmesinin başlıca sebebi insan bedeninde diğer kas gruplarına oranla çok daha pasif kasların yer almasından kaynaklanmaktadır.Bel bölgesindeki kaslar günlük harekete dâhil oluyor olsa da diğer vücut kaslarına oranla çok daha az harekete katılmaktadırlar.

Bu sebeple kişinin olağandan az hareket etmeye başlaması ile iyiden iyiye pasif duruma gelen bel bölgesi kaslarının etrafında yağlanma olmaya başlamaktadır. Özellikle uzun süreli oturarak çalışan insanlarda da bel bölgesi yağlanması görülmektedir.

Bel Bölgesi Yağlanmasının Tek Sebebi Hareketsizlik Mi?

Bel Bölgesi Yağlanmasının Tek Sebebi Hareketsizlik Mi?Bel bölgesi yağlanması yaşayan insanlar üzerinde uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda görülmüştür ki bel bölgesi yağlanmasına yalnızca az hareketli olmak sebep olmamaktadır. Nitekim bel bölgesi yağlanması olup araştırmaya konu olan insanlar arasında hareketsiz olmamasına rağmen bu yağlanmayı yaşayan insanlar da tespit edilmiştir.

Bu insanların bir kısmının sağlık problemleri olduğu saptanmış olsa da çoğunluğunun düzensiz beslenme ve uyku problemleri olduğu tespit edilmiştir.Düzensiz uyku ve beslenme bozuklukları insanlar üzerinde metabolizmalarını yavaşlatıcı etki göstermektedir ve yavaş metabolizma yağ depolanmasına sebep olmaktadır. İnsan vücudunda metabolizma problemleri ortaya çıkıp yağ depolanmaya başlandığında ise ilk yağ depolanan bölge bel bölgesi olmaktadır.

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Yapılacaklar Nelerdir?

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Yapılacaklar Nelerdir?Bel bölgesindeki yağlanmayı azaltmak ve belin incecik görünüme kavuşmasını sağlamak başta kum saati görünümüne kavuşmak isteyen hanımların olmak üzere birçok insanın isteğidir. Bel bölgesini inceltmek için yapılması gereken denenmiş en etkili yöntemler de şu şekilde sıralanmaktadır;

•Beslenme düzeninizi kontrol etmeli ve beslenmenizde bel bölgesi yağlanmasına sebep olabilecek yağlı ve yüksek kalorili alışkanlıklarınız bulunmakta ise bunları menülerinizden çıkarmalısınız.
•Beslenme düzeni kontrol edildikten sonra protein ve sebzenin ağırlıklı karbonhidrat oranının düşük olduğu bir beslenme uygulanmalıdır.
•Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya yardımcı besinlere menülerinizde yer vermelisiniz. Bu yiyeceklerin başında; yeşil yapraklı sebzeler, kırmızı pul biber ve yoğurt gelmektedir.
•Düzenli beslenmeye başlayıp bel bölgesi yağlarının eritilmesine yardımcı besinleri menülerinize ekledikten sonra bol miktarda su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Ortalama bir insanın gün içerisinde en az iki buçuk litre su içmesi sağlık için faydalıdır.
•Bol su içmenin hücrelere fazlaca oksijen taşınmasını desteklediğini ve oksijenin de yağ yıkımına büyük katkı sağladığını unutmamalı ve su içme düzeninize bazı bitki çaylarını da etkilemelisiniz. En etkili bitki çaylarından olan kiraz sapı çayı ve yeşil çay bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.
•Düzenli uyku uyumaya özen göstermeli ve günde en az 7 saat kesintisiz uyku uyumalısınız. Uyku düzeniniz gece 23.00 ile sabah 8.00 arasında 7 saat olacak şekilde ayarlanmalıdır.
•Bel bölgesi incelmesini hızlandırmak için günde en az 1 saat tempolu yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüşünüze bazı spor hareketlerini de eklerseniz çok daha hızlı sonuç alırsınız.