Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Burcunuzun Diyet Alışkanlıklarını Biliyor musunuz?

Burcunuzun Diyet Alışkanlıklarını Biliyor musunuz?Astroloji konusuna fazlasıyla düşkün olabilirsiniz. Eğer böyle bir insansanız diyetinizi de buna göre şekillendirebilirsiniz. Özellikle hanımların büyük sıkıntısı olan fazla kilolardan kurtulmayı kendinize özgü bir hale büründürmek için de, burcunuzun diyetini kullanabilirsiniz. Belki, bu şekilde daha bir yüksek motivasyon ile diyetinizi devam ettirirsiniz. Unutmamanız gerekir ki, istediğiniz kiloya geldikten sonra dilediğiniz gibi yiyip içmek eski halinize geri dönmenize neden olacak!

Gelelim burcunuzun diyet alışkanlıklarına;

Koç Burcu Diyet Alışkanlıkları

koc-burcu-diyet-aliskanligi

Moda düşkünü ve giydiklerinin kendine yakışmasına büyük önem veren Koç Burcu, kilo sorunları olmayan şanslı burçlardan. İleri yaşlara kadar formda kalmanın ve genç kalmanın sırrını doğuşları ile öğrenirler. Enerjik olmaları ve aktif kişiler olmaları elbette bunda büyük bir etken. Ama diyet yapma konusunun sabır işi olduğu düşünülürse, sabırsız kişilikleri ile Koçlar, diyete uyma konusunda sıkıntı yaşarlar. Spora düşkündürler ve bu nedenle ağır diyetlere gerek duymazlar. Ama abur cubur yemeleri onlar için bir risk!

Genellikle C vitamini hücrelerdeki oksidasyon işlemini hızlandırır. Ayrıca çabuk absorbe edilen ve vücuttan kolayca atılan bir vitamindir. Kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, limon, elma, şeftali, mango, böğürtlen, kayısı, muz, soya fasulyesi, brokoli gibi yeşil sebzeler, dana eti, ciğer, kırmızıbiber, patates ve lahana Koçlar için önerilen besinlerdir.

Boğa Burcu Diyet Alışkanlıkları

boga-burcu-diyet-aliskanligiHemen kilo alabilirler. Çok aktif kişiler olmamaları, yediklerinin yakılmasında sorun yaratmaktadır. Diyet yapmaktan hiç hoşlanmazlar. Hayvansal gıdaları tercih ederler. Harika bir sofraya asla hayır demezler. Troit bezi düzgün çalışmadığı için de su içseler yarar.

Bu nedenlerle boğa burcu insanlarına, diyet öncesi doktora görülmeleri öneriliyor. Vücutlarındaki mineral ve vitamin dengesinin sağlanması gerekiyor. Bu yüzden A, K, E, niasin vitaminleri ve bakır, çinko, biotin, iyot, inositole mineralleri dikkat edilmesi gerekenlerdir.

İkizler Diyet Alışkanlıkları

ikizler-burcu-diyet-aliskanligiHiperaktif olan İkizler, ne yese yakar. Aktif bir yaşam sürdükleri için kilo sorunu ile pek karşılaşmazlar. Diyet yapmayı sevmezler. Özellikle aynı besin grubuyla perhiz yapmaya tahammülleri yoktur ve ne zaman huzursuz olsalar fazlaca abur cubur tüketirler. Düzenli bir yemek alışkanlıkları da yoktur.

Genellikle B1, B6, B12, B15, kalsiyum, niasin, potasyum, magnezyum, fosfor, bira mayası önerilen vitamin ve minerallerdir. Kalsiyumun vücutta kalmasını sağlamak için fosfor, magnezyum ve C vitamini yardımcı olacaktır.

Yengeç Burcu Diyet Alışkanlıkları

yengec-burcu-diyet-aliskanligiKilo almaya müsait olan Yengeçler, pek enerjik değillerdir. Yediklerini kolayca yakamazlar ve mideleri aşırı hassastır. Hazmetme problemleri sık sık yaşanır. Spor yapmaktan hoşlanmamaları da bir dezavantajdır. Çok iyi aşçılar ve sürekli yemekle haşır neşir olmaları da kilo almalarını teşvik eder. Kan dolaşımları da çok zayıftır. Önerilen vitamin ve sebzeler ise; B2, B6, potasyum, germanyum içeren gıdalardır.

Aslan Burcu Diyet Alışkanlıkları

aslan-burcu-diyet-aliskanligiSosyal kişiler olan Aslanlar, dışarıda yemek yemekten zevk alırlar. Çok hızlı olmasa bile iyi çalışan metabolizmaları sayesinde fazla kilo almazlar. Spor yapmayı da seven kişilerdir. Vitamin dengesi için A, B1, B5, B12, B15; mineral dengesi içinse iyot, klorofil, manganez, folik asit, niasin, ko-enzim Q 10 oranı kontrol edilmelidir.

Başak Burcu Diyet Alışkanlıkları

basak-burcu-diyet-aliskanligiYediklerini aslında çabuk yakabilirler ve yedikleri gıdalara dikkat ederler. Çoğunlukla kilo problemi olmasa bile ev yemeklerini severler. Diyet yapma konusunda programlarına harfiyen uyarlar. Sebze ve meyve yemekten de hoşlanırlar.

B1, B6, B12, B15, kalsiyum, niasin, potasyum, magnezyum, fosfor, bira mayası. Minerallerin vücutta kalması için kalsiyum alımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Terazi Burcu Diyet Alışkanlıkları

terazi-burcu-diyet-aliskanligiÇabuk kilo almaya müsaittirler ama bundan pek memnun olmazlar. Yediklerini çabuk yakamazlar. Davetlere gitmeyi çok severler ve kalorili gıdalara düşkündürler. Hareketli değillerdir. İlerleyen yaşlarda kilo alımının daha yükseldiği biliniyor. Eğer gerekiyorsa bir egzersiz programı uygularlar.

Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar. A vitamini içeren gıdalar ile E vitamini içeren gıdalar tüketmeleri gerekmektedir. Ayrıca biotin, bakır, çinko tüketimine de dikkat edilmelidir.

Akrep Burcu Diyet Alışkanlıkları

akrep-burcu-diyet-aliskanligiMetabolizmaları iyi çalışıyor. Kas yapıları da oldukça güçlüdür. Yediklerini kolayca yakıyorlar ve spor, egzersiz gibi faaliyetleri seviyorlar. Her türlü besini tüketebiliyorlar. B2, B7, potasyum, biotin, kalsiyum, fosfor içeren gıdaları tüketmeleri gerekiyor.

Yay Burcu Diyet Alışkanlıkları

yay-burcu-diyet-aliskanligiMetabolizmaları gayet iyi çalışmaktadır. Orta yaştan sonra kilo alımı özellikle kalça bölgesinde artmaktadır. Sosyal kişiler oldukları için sürekli bir şeyler atıştırmayı seviyorlar. Spor ve egzersiz yapmaktan hoşlanırlar, hareketlidirler. Diyet yapmayı sevmezler ve dünya mutfağına meraklıdırlar. Her türlü yemeği kolayca tüketiyorlar.

Vitamin dengesi için B2, B5, B6, B12, B15, E, F, niasin tüketmeleri; mineral dengesi için sülfür ve lesitin tüketmeleri öneriliyor.

Oğlak Burcu Diyet Alışkanlıkları

oglak-burcu-diyet-aliskanligiHareketli kişiler olmamaları, spor ve egzersizden hoşlanmamaları bir dezavantaj. Kemik yapıları çok güçlüdür ve yediklerini pek kolay yakamazlar. Ama formlarını koruma şansları da yüksektir. Çalışma hayatını severler. Ofis yiyeceği denilen aperatif yiyeceklerden hoşlanırlar ve yemek düzenleri yoktur. Florin, bakır, A vitamini, selenyum, D vitamini, kalsiyum, fosfor, C vitamini, magnezyum içeren gıdaları tüketmeleri önerilmektedir.

Kova Burcu Diyet Alışkanlıkları

kova-burcu-diyet-aliskanligiYediklerini kolayca yakarlar. Gerekirse diyet yaparlar ve uzun süreli egzersizlere düşkündürler. Sık aralıklarla yemek yemezler. B1, B6, B12 ve B15 vitaminleri, D vitamini, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum alımına dikkat edilmelidir.

Balık Burcu Diyet Alışkanlıkları

balik-burcu-diyet-aliskanligiKilo almaya elverişlidirler. Egzersizden hoşlanmazlar ve aktif yaşamazlar. Saatlerce uyuyabilir ve oturabilirler. Kilo alımı duygusal yaşamlarıyla birebir alakalıdır. B1, B2, B6 ve B12 vitaminleri, biotin, kalsiyum ve fosfor içeren gıdalar tüketmeleri gerekmektedir.