Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Burçlar ve Para Durumunuz

Burçlar ve Para DurumunuzBazılarımız burçlara fazlasıyla bağlıyızdır. Her sabah burcumuz ne diyor diye bakarız ve buna göre günümüzü yaşarız. İnanmayanlar için çok saçma gelebilir; ama burçlara fazlasıyla tutkun olan insanlar, günlük burç yorumuna göre yaşıyorlar. Örneğin, burcunuzda bugün aşık olacağınız söyleniyorsa, büyük bir umutla aşkı arayan insanlar görebilirsiniz. Aynı şekilde bugün hastalıklara karşı savunmasız olduğunuz yazıyorsa, bir anda kendinizi hasta hissedebilirsiniz.

Burçlara inananlar için sağlık ve aşk durumu dışında, para durumu konusuna değinmek istiyorum. Paratic’in haberine göre burcunuz para durumunuzu ve paraya bakış açınızı etkiliyor. Her burç için detaylı bir şekilde ele alınmış olan bu konuda burçların para ile ilişkili olan her durumu ele alınmış. Yani iş hayatındaki maddi kazancınızdan, arkadaşlarınızla olan para ilişkisine kadar hemen her konu ele alınmış durumda.

Kişilerin birbirinden farklı para harcama alışkanlıkları vardır. Kimisi eline geçen parayı saniyesinde harcarken kimisi bu parayla uzunca bir süre geçinmek ve birikim yapmak ister. En doğrusu ile geleceğinizi düşünerek hareket etmektir. Tasarruflu bir insan ve bilinçli bir tüketici olmalısınız. Bugün paranız olabilir; ama olmadığı zamanları düşünerek hareket etmelisiniz. Bu nedenle paranızdan tasarruf etmeli, biriktirmeli ve gelecek için yatırım yapmalısınız.

Burçlarla para ilişkiniz bağdaştırılabilir, evet. Buradaki etkini kişilerin baskın özellikleri olarak değerlendirebiliriz. Örneğin gösterişe meraklı aslan burçlarının oldukça lüks harcamalar yaptığını düşünebiliriz. Aynı şekilde duygusal balıkların, para ile ilgili konulardan bir haber oldukları doğru olabilir. Çünkü paraya karşı duygusal bir yaklaşım sergilemek, mantıksız harcamalar yapmanıza neden olacaktır.

Paranızın kontrolünü sağlamak için burçlardan daha fazlasına ihtiyacınız olduğuysa bir gerçektir. Genel kültür olarak ekonomi hakkında bir miktar bilginiz olması, bilinçli bir tüketim yapmanız ve paranızı harcarken geleceği her zaman düşünmeniz gerekiyor. Geleceğinize yatırım yaparsanız, son derece doğru bir parasal davranış sergilemiş olursunuz. Kazandığınız parayı bugün yiyerek elinize hiçbir şey geçmeyecektir ve gelecekte kötü günlere karşı hazırlıksız yakalanacaksınız demektir.

Kadınlar için Para Biriktirme Yöntemlerini Buradan Öğrenebilirsiniz!

Bilinçli tüketim konusunda başarılı olduğunuz sürece parasal sıkıntılar çekmeden geçinmeniz mümkündür. Bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak için yapılan çeşitli projelerden yardım alabilirsiniz. Örneğin, Tüketiciler Birliği (TÜKOBİR) bu konuda çeşitli girişimler yapıyor. Konu ile ilgili haber için tıklayın. Tüketim, birikim ve para ile ilgili konularda araştırmalar yaparak nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve kendinize en uygun planı yaparak paranıza gereken değeri verebilirsiniz.