Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Eyeliner Sürme Teknikleri

Eyeliner Sürme TeknikleriBir insanın odak noktası neresi diye sorulacak olursa şüphesiz çoğunluğun cevabı gözler olacaktır. Gözlerin, bakışın derinliği, anlamı rengine göre çeşitlilik gösterebilir evet ama asıl önemli nokta nasıl baktığınız ve dış unsurları nasıl yönlendirdiğinizdir.

Erkekler için salt bakış can alıcı nokta olsa da bayanlar bu açıdan biraz şanslı. Gözleri ön plana çıkartıp bakışlara anlam katmak bizim elimizde. Göz makyajından bahsediyorum. Göz makyajı biz kadınlar için adeta bir kurtarıcı.

Gözlerin önemi çok eskilerden fark edilmiş olacak ki kazılarda makyaj namına çıkarılan kalıntılarda gözlere uygulanan materyaller çoğunlukta. Bazı uygarlıklar nazardan korunmak, bazıları güneşten korunmak, bazıları güzel görünmek için yapsalar da tek bir ortak yanları var,göz.

Modayı takip edenlerdenseniz makyajın da modası olduğunu biliyorsunuz demektir. Göz makyajı olarak etrafınıza biraz göz gezdirdiyseniz de eyeliner çılgınlığını fark etmişsinizdir. Sürülmesi bakımından her ne kadar baş belası olursa olsun kalıcılığı ve keskinliği bakımından tam bir biçilmiş kaftan.

Uygulaması tecrübe istese de insanlar deneye deneye kredi kartı, kaşık gibi çözümlerle işlerini baya kolaylaştırdılar. Eyeliner kullanmak istiyorsanız öncelikle elinizin neye yatkın olduğuna karar vermelisiniz. Eyeliner fırçası sert mi olmalı yoksa uzun tüylerden mi oluşmalı? Eyeliner likit mi olmalı yoksa biraz daha koyu kıvamlı mı? işte bu tür sorulara yanıt vermeniz için kozmetikçiye gittiğinizde ufak denemeler yapmalısınız.

Eyelinerınızı aldınız. Sıra geldi nasıl bir uygulama yapacağınıza. Tabii bunlar yazarak anlatılmaz diyeceksiniz haklısınız. Sizin için çeşitli eyeliner uygulamalarının fotoğraflarını koyacağım. Uygulamada dikkat etmeniz gereken gözlerinizin nasıl olduğu. Yani küçük bir göz yapınız var ise büyük göstermek isteyebilirsiniz, ya da göz renginizi çok seviyor iseniz rengi ortaya çıkartacak bir uygulama yapmalısınız. Bakışların, derinliği, keskinliği, sevimli ya da vamp gözükmesi için eyelinerı doğru kullanmanız yeterli.

Fotoğraflara bir göz atın ve size uygun uygulamanın denemelerine hemen başlayın.