Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Fazla Kilolarınızı Kamufle Edin!

Fazla Kilolarınızı Kamufle Edin!Çoğu kadının derdi fazla kilolar. Sağlık yönü bir kenara, görüntü açısından birçok kadın bu konudan muzdarip. Bu durum gerek kadınları, gerekse moda uzmanlarını büyük ölçüde sıkıntıya sokmaktadır. Çoğu uzmanın giyim önerilerini dikkate almanız bir kenera, giyim sırlarınızı kendinizin yaratması büyük önem taşımaktadır. Günümüzde moda sektörünün dayatmasıyla zayıflığı biraz abartsak da ideal kilosunun üstünde olan bayanların hem sağlık hem de görüntülerini düzeltme çabaları istekleriyle doğru orantılı büyümekte. Sağlıklı olmak adına doktor kontrolüyle zayıflamanın yanında çeşitli giyim önerileriyle moral bulmak mümkün!

Kilolarınızı Kamufle Etmek için Yapmanız Gerekenler:

  • Öncelikle her kadının vücut tipi ne olursa olsun kendiyle barışık olması gerekir, bu kural sizin birinci kuralınız olmalı. Kusurları görebilmek de çok önemli fakat vücudunuz sevdiğiniz, beğendiğiniz kısımları giyiminize yön vermesi açısından size yön verecektir. Bu açıdan vücudunuzu sevin ve en beğendiğiniz kısımları öne çıkarın.
  • Uzun boylu ve zayıf olmak kıyafeti taşımak ve her modele rahatça kullanabilmeyi kolaylaştırılsa da her kadının istediği takdirde bakımlı ve güzel görünebileceğini unutmayın.
  • Her trend olan kıyafeti giymek zorunda değilsiniz bunu aklınızdan çıkarın. Her yılın kendine has moda esintilerinden tabii ki yararlanın fakat vücut tipinize uymayacak kıyafetleri illa giymek zorunda olmadığınızı kabullenin.
  • İç çamaşırı seçiminiz çok önemli. İç çamaşırı kıyafetinizin temelini oluşturur ve vücudunuzun şekilsel sorunlarını gizlemenizde size yardımcı olur.
  • Kıyafet seçerken doğru bedeni denediğinizden emin olun. Dar veya bol olsun diye sizin beden ölçülerinize uymayan kıyafetler almayın.
  • Desen seçimlerinizi küçük desenlerden yana kullanın. Çizgili giyecekseniz de vücudunuzun kilolu kısımlarında dik çizgileri kullanmaya özen gösterin.
  • Topuklu giymeye alışın. Topuklu ayakkabı boyunuzu olduğundan daha uzun göstermesi bir kenara zarafetinize de katkı sağlayacaktır. Unutmayın ki; “Kadın Yüksek Topuklar Üzerinde Güçlüdür!
  • Aksesuarlarınızı eksik etmeyin. Aksesuar dikkati kusurlu bölgelerinizden çekecektir fakat fazla abartılı takı ve aksesuarların tam tersi etki yaratacağını da unutmayın.