Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Her şey İrade ile Başlar

Her şey İrade ile BaşlarSağlık problemi yoksa her insanın zayıflayabileceğini düşünüyorum. Yani kilolu bir insan kendi iradesine hâkim olduğu zaman istediği kiloyu verebilir. Bu insanın hırsı ve kendine olan inancı ile alakalıdır. Diyete başlayan bir insan kafasında başarabilir miyim acaba diye soruyorsa baştan kaybetmiştir. Bir kere kendisine olan güveni yoktur. İnanarak ve gerçekten isteyerek başlanılan diyet başarılı olacaktır. Ayrıca kendi başına yapılan ve kulaktan dolma bilgiler ile yapılan diyetler kalıcı hastalıkların doğmasına ve sağlığın tehlikeye atılmasına neden olabilir. Bu yüzden uzman bir diyetisyen kontrolünde diyet programının uygulanması gerekir.

Son yıllarda ülkemizde de bu alanda yetişmiş insan sayısı oldukça artmıştır. Hastanelerin diyet ile ilgili bölümleri bulunmaktadır. Obezite dünyanın en büyük problemlerinden birisi haline geldiği için bu doğrultuda çeşitli bilimsel araştırmalar da mevcuttur. Fakat düzenli ve kontrollü beslenme, sağlıklı spor yapma gibi faaliyetler ile rahat kilo verilebilmektedir. Son yıllarda televizyonlarda ve internet sitelerinde zayıflatıcı ilaç reklamlarının çok fazla yaygınlaştığını gördük. Haberlerde bu ilaçlardan dolayı hayatını kaybeden insanlar oldu. Tamamen bitkisel olduğu söylenen ilaçlara da ilgi gösterilmemesi önemlidir. Hiçbir diyetisyen zayıflamak için ilaç önerisinde bulunmaz. Doğal yollardan ve vücudun dengesini bozmadan yapılan diyetler en sağlıklı olan zayıflama yöntemidir. Bu dönemde vücut dengelerini bozmadan spor da yapılır ve kilo verme kolaylaştırılır.

Günümüzde birçok insan kendi başına diyet yaparak zayıflama yoluna gitmektedir. Bu tarz diyetler hastalıklara yol açabilmektedir. Diyetisyen kontrolünde kan testi yapılarak yapılan diyetler en sağlıklı olanıdır. Çünkü bir diyet listesi herkes için geçerli olmayabilir. Çünkü her insanın bünyesi farklı çalışmaktadır. Şeker hastalarına farklı diyet uygulanmaktadır. Aynı zamanda kan tahlili sonucunda tiroit bozukluklarından da kilo problemi olmuş olabilir. Tüm bu faktörler göz önüne alınarak diyet yapılmalıdır. Fakat her şeyden önce her şey irade ile başlar. Kafanıza zayıflamayı koyduysanız önünüze hiçbir şey geçemez!