Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Hint Kınası ile Geçici Dövme Zamanı

Hint Kınası ile Geçici Dövme ZamanıCildiniz çok hassas değilse herhangi bir zarar da söz konusu değil. Bazı hassas cilde sahip olanlarda kızarma, kabarma gibi alerjik durumlar görülebiliyor. Bunun için dövmeyi yapmadan önce küçük bir bölgede denemeniz ve cildinizin verdiği tepkiyi gözlemlemeniz yeterli olacaktır.

Son zamanlarda fazlaca moda olan Hint kınası ile geçici dövme yapmak çok da kolay bir iş. Kullanacağınız malzemeleri kolay bir şekilde bulabilirsiniz ve fazla para ödemenize de gerek yok. Bir aktara giderek Hint kınası, Alman taşı veya kına taşı (siyah olmasını sağlayan materyal); eczaneden oksijenli su almanız yeterlidir. Eğer çizim yapamayan biriyseniz deseni çıkartmak için aydınger kağıdı, stabilo veya HB kalem, roll-on kullanarak kolayca dövmeyi yapacağınız yere kalıbı çıkartabilirsiniz. Ayrıca 1 damla okaliptüs yağı ve 1 damla karanfil yağı ile kalıcılığını arttırabilirsiniz.

İnternetten birçok model bulmanız mümkün. Hatta dövmeyi yapacağınız bölgeye göre aramalar yaparak birçok hint kınası desenine ulaşabilirsiniz. Deseni beğendikten sonra yapmanız gereken ise çok basit. Ya el becerinizi kullanarak kendiniz yapmak ya da bir dövmeciye gitmek. Kendinize dövme yapmaktan büyük keyif alabilirsiniz ve istediğiniz zaman para vermeden dövmenizi yapabilirsiniz.

Hint kınası karışımını hazırlamak için küçük bir kapak işinizi görecektir. Bir miktar hint kınasını ve Alman taşını kaba dökün ve oksijenli su ile balçık kıvamına gelene kadar karıştırın. Çok koyu olması işinizi zorlaştırırken, çok sıvı olması desenin dağılmasına ve akmasına neden olabilir. O yüzden tam kıvamını tutturmanız önemli.

Deseni vücudunuza çıkartmak için aydınger kağıdının üzerine stabilo kalemle deseni kopyalamanız yeterli. Sonrasında dövmeyi yapacağınız yere stik roll-on sürün ve deseni kaydırmadan yapıştırın. Sonra da bir kürdan yardımıyla kına karışımını sürmeye başlayın. Kına kuruduktan 1 saat sonra suyun altında ovalayarak tüm pıhtıları giderin ve dövmeniz hazır. Geçici dövmeler vücutta deri değiştirme döngüsüne göre kalacaktır. Yani en fazla 15 gün kalan dövmeniz 5 günde de silinebilir.

Son olarak bazı modelleri sizlerle paylaşmak istiyorum:

Omuz Geçiçi Dövme Modelleri Hint Kınası Sırt Modelleri Hint Kınası Sırt Desenleri Hint Kınası Modelleri Hint Kınası ile Geçici Dövme Bacak Deseni Geçici Dövme Ayak Deseni Geçici Dövme El Deseni Geçici Dövme Omuz Hamile Geçici Dövme Hint Kınası Desen