Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?İç çamaşırı çoğu kadının dikkat etmediği bir nokta. Kadınlar dış giyimlerine gösterdikleri özeni iç çamaşırlarına göstermiyorlar. Oysaki kıyafetinizin duruşunu etkileyen en önemli etmen iç çamaşırıdır. Eğer kıyafetlerinizi uygun bir iç çamaşırıyla kombinlememişseniz vasat bir görüntü elde edersiniz.

İç çamaşırı vücudunuzun şeklini öne çıkarır. Yani kusurlarınız ya da beğendiğiniz bölgenizi öne sermenizde iç çamaşırlarınızın etkisi büyük. Kusurlarınızı kapatmanıza olanak sağlayabilecek iç çamaşırınızı yanlış seçtiğiniz taktirde kusursuz bir bölgenizi bile kötü gösterebilirsiniz. Şekline dikkat etmediğiniz bir sütyen giydiğiniz gömlek ya da elbise ne kadar hoş olursa olsun berbat görünmenize neden olacaktır. Bu alt iç çamaşırınız için de geçerli. Giydiğiniz eteğin, pantolonun kumaşı, modeli ve vücut yapınız da göz önüne alınarak yapacağınız seçim kalçalarınızın şeklini güzel göstermenize yardımcı olacaktır. İç çamaşırı izinizin kötü göründüğü bir pantolonla ortalarda dolaşmamanız için seçiminize dikkat etmelisiniz.

İşte size uygun iç çamaşırı seçmenizde yardımcı olacak öneriler:

  • İç çamaşırı seçimi görsellik için çok gerekli olsa da sizin rahatlığınız her şeyden daha önemli. Rahat iç çamaşırı giymeye özen gösterin. İç çamaşırı teninizle direkt temans halindedir. Bu yüzden sağlığınıza zarar vermeyecek kumaşları seçmelisiniz. Özellikle vajina bölgenizde hava alan pamuklu kumaşlar tercih edin ve adi boyalarla renklendirilmiş iç çamaşırlarını kullanmayın.
  • İç çamaşırı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hangi beden giydiğiniz. Çoğu kadın iç çamaşırını yanlış beden alıyor. Beden ölçünüzü ve bu ölçünün tekabül ettiği ölçü birimini öğrenin.
  • Giydiğiniz kıyafete göre iç çamaşırınızı seçmelisiniz. Öyle her farklı kıyafetle aynı iç çamaşırını kullanamazsınız. Elbisenizle, dar jean pantolonunuzla, kumaş pantolonunuzla, şortunuzla, eteğinizle giyeceğiniz farklı iç çamaşırlarınız olmalı. Yani bazen dikişsiz iç çamaşırı tercih ederken bazen g-string giymeniz daha uygun olacaktır.
  • İç çamaşırlarınızı nasıl yıkadığınız da önemli. Deforme olacakları elde yıkayın ya da çamaşır makinesine atarken içine koyacağınız bir aparat edinin.
  • Kıyafetinize, teninize uygun renkler kullanın.
  • Kendinizi seksi hissedeceğiniz iç çamaşırları seçin.
  • Birbirine alt üst uyumlu giymeye özen gösterin.