Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Kadın Borsacı Olur mu?

Kadın Borsacı Olur mu?Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformlarının birisinde dolanırken keşfettiğim bir yazı, çok fazla ilgimi çekti. Yazıya gelen yorumlar dikkatimi geçen diğer bir nokta oldu. Paylaşımı yapan kişi yazı için 2014 yılının ilk tartışma konusu demiş. Gerçekten de yıllardır süregelen kadın – erkek tartışmasına farklı bir boyut kazandırabilir.

Yazıyı birazda feministlik duygularımın alevlenmesiyle hemen okumaya başladım. Kadınlar ve borsa üzerine hazırlanan bu yazı gerçekten de güzel bir yaklaşım ile bayanların da borsa oynayabileceğini savunuyor. Yorumlar nedeniyle yazıda, erkeklerin kötülendiği, kadınların ise sadece övüldüğü düşüncesine kapılmıştım. Ama yazıyı okuduğum zaman bu yargım hemen kırıldı. Çünkü yazıda kadınların ev ekonomilerine destek olmak amacıyla borsada işlem yapabileceklerinden bahsediliyordu.

Biz kadınların büyük bir alışveriş düşkünü olduğumu ortada. Elbette bunun için de paraya ihtiyacımız var. Yazıyı okuduğum zaman borsada yatırım yaparak bu parayı kazanmanın mümkün olduğunu düşünmeye başladım. Borsanasiloynanir1.com sitesi tarafından ele alınan yazı, bayanlar borsa oynayabilir mi başlığıyla yayınlanmış. Yazılan bu yazı gerçekten de paraya sahip olmak isteyen kadınlar için aranan şifa diyebilirim.

Okumak isteyenler için yazının linki : http://www.borsanasiloynanir1.com/bayanlar-borsa-oynayabilir-mi/

Borsa hakkında çok az bir bilgiye sahip olan benim gibi kadınların ise internetten bilgi edinebilecekleri yazılıydı. Bu da elbette büyük bir avantaj. Aracı kurumların internetten ücretli veya ücretsiz eğitim olanaklarının olduğu ve isteyen herkesin kolayca bu eğitimlerden faydalanarak bilgi sahibi olabileceği hakkında da bilgiler yazıda yer alıyor.

Bayanların borsa oynamasını anlatan bu yazı da en beğendiğim cümlelerden birisi, “Yatırım araçlarına dair fiyat grafiklerini analiz edin ve kahve falını nasıl yorumluyorsanız aynı başarı ile yorumlayın.” Kesinlikle doğru bir tespit aslında. O küçücük fincanda telvelerden meydana gelen şekilleri büyük bir hayal gücüyle yorumlayan bizlere, fiyat grafiği de ne demekmiş.

Borsanasiloynanir1.com yazısında bayanların borsa oynayıp oynayamayacaklarının yanı sıra, başarılı olabilmeleri için de izlemeleri gereken yollardan da bahsedilmiş. Borsada hangi yatırım araçları ile işlem yapılacağına, neden borsada yatırım yapılması gerektiğine, borsa bilgisine nasıl sahip olunacağına da değinilmiş. Yani borsayı merak eden kadınlara tam anlamıyla yol gösterici olabilecek nitelikte bir yazı olmuş.

Birikimlerinizi varsa, kuyumcu dışında bir yerde değerlendirmek istiyorsanız, kendi paranızı kendiniz kazanmak istiyorsanız, en önemlisi ev ekonomisine destek olmak istiyor ve eşinizin yükünü hafifletmek istiyorsanız, borsada yatırım yapmak değerlendirebileceğini bir yol. Yazının beni çok etkilemesi nedeniyle sizlerle de bu yazıyı paylaşmak istedim.