Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Kadınlar için Para Biriktirme Yöntemleri

Kadınlar için Para Biriktirme YöntemleriBelki de biz kadınların en başarılı oldukları konulardan birisi para yönetimi… Erkeklere göre daha çok para harcıyormuş gibi görünüyor olabiliriz, ama parayı erkeklerden daha iyi yönettiğimiz kesin. Bir alışveriş delisi olabiliriz ama bir evin ihtiyaçlarını erkekten daha iyi biliyoruz ve karşılıyoruz. Peki, ihtiyaçlarımız için gerekli olan parayı kazanmak ve kendi ihtiyaçlarımız konusunda para biriktirmek için nasıl bir yol izleyebiliriz?

Eşinize yardımcı olmak adına ev ekonomisini ayarlamak ve ihtiyaçlar için gerekli olan parayı yönetmek biz kadınların görevi bana göre. Eğer çalışan bir bayan değilseniz ve evin ekonomisi erkeğin kazandığı para ile dönüyorsa, ona maddi olarak yardımcı olamasak bile manevi anlamda yardımcı olmakla işe başlamalıyız. Daha sonra ise ev ekonomisini en iyi şekilde ayarlamak belki de para kazanmaktan daha önemlidir.

Bir ev hanımının her şeyden önce tutumlu olması gerekir. Evin masraflarınızı karşılayan eşinize, tutumlu bir bayan olarak büyük bir destek verebilirsiniz. Gereksiz mutfak harcamaları, eve alınan eşyaların temiz ve doğru kullanımı gibi masrafınızı arttıracak durumlara önceden el koyabilirsiniz. Ayrıca dekorasyon konusunda yeni eşyalar almak yerine kendi el becerinizle ortaya güzel yeni eşyalar çıkartabileceğinizden daha önce pratik dekorasyon önerileri başlığında bahsetmiştik.

Ev harcamalarını minimum düzeye indirdikten sonra belki de, eşinizle çıkacağınız yaz tatili için para biriktirerek ona güzel bir sürpriz de yapabilirsiniz. DIY projelerin ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. El yapımı aksesuarlar, mutfak eşyaları ve aklınıza gelebilecek birçok el emeğinizi satarak para kazanabilirsiniz ve birikim yapabilirsiniz. Aynı zamanda ev hanımları için yatırım önerileri başlığımızda ise yatırım yöntemlerinden bahsetmiştik ve bu şekilde nasıl birikim yapabileceğinizden bahsetmiştik.

Kişisel para yönetimi, çok fazla para kazanmaktan çok daha önemlidir. Elinize geçen parayı bilinçli bir şekilde değerlendirmeniz maddi sıkıntıların yaşanmasını önleyecektir. Bilinçli tüketici olmak hem dünyada tükenebilir malların korunması hem de kişisel para yönetiminiz adına büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olarak ev ekonomisine büyük destek olabilir, israftan kaçınabilir ve tutumlu olarak para biriktirebilirsiniz. Kişisel para yönetimi, bilinçli tüketici ve yatırımcı olmak konularının işlendiği bu yazı [http://www.borsanasiloynanir1.com/kisisel-para-yonetimi/] kesinlikle aklınızda bir şeylerin canlanması adına faydalı olacaktır.

Kadının eşine karşı bazı görevleri olduğu kesindir. Bu görevleri karşılıklı saygı ve sevgi ile yaptığınız sürece aile huzurunuz da bozulmadan mutlu bir evliliğe sahip olabilirsiniz. Günümüzün acı gerçeklerinden birisi hiç şüphesiz ekonomik nedenlerden dolayı bozulan evlilikler. Yani “parayla saadet olmaz” sözleri eskide kaldı diyebiliriz.