Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Mutluluğun Yolları Nelerdir?

Mutluluğun Yolları Nelerdir?Herkesin kendini iyi hissettiği anlar vardır. Eşiğiniz ne olursa olsun mutlu anlarınızın bir sebebi var elbet. Herkesin parmak izi gibi farklıdır bu. Bazen belirgin durumlar bazense küçük çağrışımların oluşturduğu tebessümlerimiz vardır.

Mutluluk halinin doğuştan getirilen özelliklerle birebir örtüştüğü söylenir. Bebeklikte bile mutlu bebek mutsuz bebek ayrımını çoğu kişi farkeder. Her insanın yegane isteği olsa da mutluluk öyle kolay bulunacak gibi gelmez bizlere. Bitmek bilmeyen isteklerimiz çoğu zaman istediğimiz şekilde sonuçlanmaz ve sonrası: mutsuzluk hali.

İsteklerini elde edememişliğin getirdiği bir mutsuzluk durumu var tabii burası kaçınılmaz. Peki ya elde ettiklerimiz? İsteyip de başardıklarımıza gereken saygıyı gösterip mutlu oluyor muyuz yoksa gülümsemeden önce yeni istekler üretip mutluluğu erteliyor muyuz?

Yazının ana fikrine ters düşmemesi adına size akıl vermeyeceğim. Bu yazı sadece düşünmeniz için yazılmış bir yazı. Hayatınızın gayesi, mutlu anlarınız, mutsuz anlarınız ve bunların sebepleri, küçük mutluluk kavramınızın eşiği bütün bunlar sizin düşünmeniz ve irdelemeniz gereken şeyler.
Mutluluk öyle başkalarının izinden gitmekle bulunmaz. Dedim ya parmak iziniz gibidir mutluluklarınız. Yolu da size özgü olmalı bu yüzden. Can Yücel’in dediği gibi:

“Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını, kendim bulduğumda anladım.
Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış. Kendi yolumu çizdiğimde anladım.”