Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Nasıl “COOL” Görünebilirim?

Nasıl “COOL” Görünebilirim? Hepimiz duymuşuzdur “cool” kelimesini. Anlam olarak pek de tanımlayamasak da kastedileni az çok kafamızda canlandırabiliyoruz. İngilizce karşılığı ‘serin’ olsa da Türkçede kullandığımız anlamıyla o sıfatı tam olarak karşılayamıyor serin sözcüğü.

‘Serin’ aslında bir bakıma doğru. Ne sıcak ne soğuk orta kıvamda bir insan canlandırın gözünüzde. Duruşuyla, oturuşuyla, kalkışıyla, sizinle arasındaki mesafesiyle ne çok cıvık cıvık ne de çok itici gelebilecek uzaklıkta. İşte tam bu orta kıvamdadır cool dediğimiz insanlar.

Günümüzde dört dörtlük güzelliğin yeri geldiğinde hiçbir işe yaramadığını farkettik. Vitrinimizin ilgi çekiciliği de önemli tabi fakat o vitrindekini sunma biçimimiz, yaydığımız elektrik ve karşımızdakilere verdiğimiz duygu her şeyden daha önemli. Peki ama nasıl yapacağız?

İşte en önemli soru bu. Karizma dediğimiz insanı içten içe karşı tarafa kilityebilen özellikler doğuştan ve çoğunluğu küçük yaşta edinilmiş olsa da yeterli farkındalıkla bunu yaratmak mümkün.

İşte size “cool” görünmek için gerekli önerilerimiz:

  • Kişiliğinizin farkında olun. Unutmayın “cool” görünmek tek tip insan kalıbına girmek değildir. Her insan kendi özü olan özelliklerle sevilmeye, beğenilmeye değerdir. Sevdiğiniz, sevmediğiniz, beğendiğiniz, beğenmediğiniz, korktuğunuz, çekindiğiniz ne varsa bunlarla barışın ve karşınızdakine göstermekten korkmayın.
  • Sınırlarınızı bilin. Sınırları bilmek özgürlüğünüzü kısıtlamaz. Koyduğunuz kurallarınızdan kolay vazgeçmeyin. Kurallarınız sizi siz yaptığı gibi karşınızdakilere de ilkeli bir insan olduğunuzu gösterip aranıza bir çizgi çizilmesine bu çizginin ihlal edilip özelinize girilmesini engeller.
  • Yalnız olmaktan korkmayın. Kimseye muhtaç olmadığınızın farkına varın. Siz bu dünyaya yalnız geldiniz ve hayatınızı yalnız devam ettirecek kadar güçlüsünüz. Maddi manevi ihtiyacınız olan ne varsa isteyip de elde edemeyeceğiniz bir olgu yok.
  • Hayatı akışına bırakın.her şey olacağına varır’ lafının uygulayıcısı olun. Tabi isteklerinizin peşinden koşun fakat hayatın getirdiklerini korkuyla karşılamak yerine iyi kötü ne varsa rahat karşılayın.
  • Bedeninize özen gösterin. Spor yapın, ideal kilonuzda olun, bakımlı olun. En zayıf anlarınızda bile güçlü bir beden sizin dimdik durmanızı sağlayacaktır.
  • Kabul edilebilmek adına fikirlerinizden vazgeçmeyin. Karşı tarafı mutlu etmek adına “senin istediğin olsun”u seçmeyin. Sizin mutluluğunuz karşı tarafınkinden çok daha önemli bunu aklınızdan çıkarmayın.