Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Nasıl Seksi Olunur?

nasil-sexy-olunur

Hani tanımlayamayıp ne olduğunu bildiğimiz olgular vardır. Bu kelimeler pasif kelime haznemizde olduklarından değil de nasıl desem sanki anlatılmaz yaşanır cinsten oldukları için kelimeler dökülemezler. İşte “seksilik” de benim için böyle bir kelime.

Tam olarak nedir sorusuna tam bir yanıtı olmasa da seksiliği etkileyen unsurlar var elbette. Kimisini kendim kimisini uzmanların görüşlerinin oluşturduğu bu unsurların bazıları doğuştan gelse de çoğu sonradan kazanılan cinsten.

Güzellik tabii ki seksiliğe giden yolun en etkili basamağı. Güzel insanlara bakma süremizin güzel olarak kabul etmediğimiz insanlara bakma süremizden elbet de daha fazla fakat güzellik başlı başına yeterli mi? Bence hayır.

Ses tonu seksiliği etkileyen en önemli unsurlardan. Yapılan araştırmalar kalın ve alçak desibelli hatta biraz çatallı olan seslerin insanlar tarafından daha seksi olduğunu gösteriyor. Ses mevzunda doğuştan malzemeler etkili olsa da malzeme üzerinde antremanla bir düzelme sağlanması mümkün diye düşünüyorum. En azından vurgu ve tonlamalarınız gereksiz bir yükseklikten arınıp daha yumuşak bir hal alabilir.

Gözler kalbin aynasıdır diye de boşuna dememişler. Bakışlar çoğu kişinin seksilik anlayışının yapıtaşı. Zekanın göze yansıdığını düşünen birçok insan var ve bu kontrol edilebilir bakışlar birçok sessiz alt mesajları da bünyesinde barındırır. Kendinize olan güveninizin de aynasıdır bakışlar. Bence ilk izleniminde bakışlar hislerinizi, istek ve arzularınızı yansıttığından insanın en önemli silahı.

Güzel bir koku da insanı baştan çıkarabiliyor. Yapılan bir araştırmada bazı kadınların sadece güzel koktuğu için bazı erkekleri seksi bulduğunu göstermiş. Parfümlere olan ilgimizi düşünürsek pek de şaşırtıcı değil.

Ordan buradan duyduğumuz çeşitli şöyle daha seksi olunur böyle daha seksi olunur tarzı söylemler de var tabii. Kırmızının seksi düşündürdüğü, topuklu ayakkabının seksapeliteyi artırdığı, zenginliğin ve mal varlığının kadınlara erkeklerden daha seksi geldiği, kadınlardaki elinden her iş gelen izlenimi yaratan özelliklerin erkeklere çekici geldiği, fazla çıplaklığın seksiliği olumsuz etkilediği gibi.