Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Pratik Dekorasyon Önerileri

pratik-dekorasyon-onerileriGenellikle yaz ve kış başlangıcında psikolojik olarak yenilenmek adına da hemen hepimizde evimizde değişiklik yapmak isteriz. Hiçbir eşyayı değiştirmesek bir yerlerini mutlaka değiştiririz. Elbette, imkanlarımız çerçevesinde de birkaç parça eşya alıp yeni eşyanın vermiş olduğu o mutluluğu yaşamak isteriz. Ama buna her zaman mali durumumuz imkan vermeyebilir ve bunun birazda olsa üzüntüsünü çekeriz.

Evimiz kendimizi en rahat, huzurlu ve mutlu hissettiğimiz yer olmalıdır. Dışarının, iş ortamının bütün stresini evimizin kapısından daha girmeden geride bırakmalı ve huzuru bulmalıyız. Bunun için evimizi mutlu olacağımız şekilde dekore etmeliyiz. Eğer enerji, feng-shui kavramına inananlardansanız zaten bunu iyi bir şekilde yapıyorsunuzdur. Dekorasyonun neden önemli olduğundan daha önce bahsetmiştik. Yazı için tıklayın

Yaz mevsimlerini yaşamaya başladık diyebiliriz. Birçoğumuz bahar temizliklerini bitirdi ve yaza hazır bile. Ama bazılarımız gerek kararsızlık gerekse mali durumları nedeniyle henüz bu yaz moduna giremedi diyebiliriz. Sizlere bu yazımla birlikte küçük ve pratik birkaç öneri sunmak istiyorum:

yatak-odasi-dekorasyonu

  • Yatak odanız için önerilerle başlamak istiyorum. Tüm günün yorgunluğunu attığınız ve huzurlu bir uyku çekip yeni güne zinde bir başlangıç yapacağınız yerdir yatak odanız. Bu yüzden de her şeyden önce yatak odanızda yeni ama maliyet gerektirmeyen yenilikler yapabilirsiniz. Hangi renkleri seviyorsanız yatak odanızı öyle dekore edebilirsiniz. Mesela yatak odasında beyaz hem ferahlık verecektir hem de yazın ışığını odanıza dolduracaktır.

Mumları seviyor olabilirsiniz ve el becerilerinizi konuşturarak satın almak yerine kendiniz mumlar yapabilir ve renklendirebilirsiniz. Ayrıca yine el becerilerinizi kullanarak ahşap bir cibinlik, komodin, yapabilir ve masal diyarında gibi uyanabilirsiniz. Yeni bir nevresim takımı ise odanızın tamamen yenilenmesine destek olacaktır. Şeker yastıklarla da sevimli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

mutfak-dekorasyon-onerileri

  • Mutfak ile devam etmek istiyorum. Biz kadınların evde en uzun süre bulunduğu yerdir mutfak. Bu nedenle mutfağınızda yapacağınız değişiklik sizi mutlu edecektir ve bir işkence olmaktan çıkacaktır. DIY becerilerinizi kullanarak mutfağınızda büyük değişimler yapabilirsiniz, hem de çok para harcamadan. Duvarlarınızı renklendirebilir, stickerlar ve yeni fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Cam kavanozlarınızı el becerilerinizi kullanarak çeşitli aksesuarlara dönüştürebilirsiniz.

Kendinize bir kahvaltı köşesi hazırlayabilir ve burayı renklerle neşelendirebilir, sabah enerjisini alabilirsiniz. Sıkıldığınız mutfak sandalyelerinizi rengarenk boyayabilirsiniz. Mutfak camınızın önüne yaz çiçeklerinden oluşan birkaç saksı eklemeyi de ihmal etmeyin.

Pratik Dekorasyon Önerileri

  • Oturma odanıza gelecek olursak; günün yorgunluğunu attığınız, kitabınızı okuduğunuz, televizyon izlediğiniz, arkadaşlarınızla hoş sohbetler ettiğiniz oda… Aynı zamanda oturma odası tüm marifetlerinizi özgürce ve tamamen kendi zevkinize göre sergileyebileceğiniz bir yerdir. Saksılar, renkli yastıklar, avizeler, çerçeveler ve albümlerle oturma odanızı renklendirebilirsiniz.

Mobilyalarınızın ahşap kısımlarını renklendirebilir ve yastıklar, yer minderleri ile yeni oturma alanları yaratabilirsiniz. Pencerelerinize yeni bir perde yapabilirsiniz. Aslında sınırsız bir DIY tecrübesiniz oturma odanızda gösterebilirsiniz.

banyo-onerileri

  • Banyonuza gelecek olursak; küçüklüğünden şikayet ediyorsanız, aynalar ekleyerek banyonuzu bir göz yanılmasıyla daha geniş hale getirebilirsiniz. Güzel kokulu mumlar, el becerinizin eseri askılar ve raflar yapabilirsiniz. Güzel bir aydınlatma yapabilir ve çerçeveler, çiçekler ile renklendirebilirsiniz.

Çok fazla para harcamadan, DIY projeleriniz ile evinize yepyeni bir görünüm kazandırabilir, eski eşyalarınızı değerlendirerek tazeliğe kavuşabilirsiniz. Evinizi yalnızca uyumak, temizlenmek için kullanmayın, evinizi ruhunuzun huzur dolduğu bir ortam olarak kullanın.