Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Rüyaların Gerçekle İlişkili Olabilir mi?

Rüyaların Gerçekle İlişkili Olabilir mi?Rüyalar çoğumuzun hayatında büyük öneme sahiptir. Günümüzün gidişhatını etkileyen rüyalar bazen yaşadıklarımızın aynası olarak önümüze çıksa da “Ben bunu daha önce yaşadım.” Dediğimiz anlarda aklımıza gelen ilk şey. Haberci rüya diye tabir edilen rüya ve gerçek ilişkisi birçok kişide merak uyandırıp araştırma konusu olmuştur.

Bu yazımda ele alacağım konu da rüya gerçek ilişkisi. Rüyaların gerçekle bağlantısı olabilir mi? Gördüğümüz rüyalara anlam verip hayatımızı şekillendirmemiz ne kadar doğru? Rüyalar sadece bilinçaltımızın etkisiyle bize gerçekle ilişkisi varmış izlenimi yaratabilirler mi? İşte bütün bu soruların cevabını geniş bir çerçevede ve bütün inanışları, dini söylemleri harmanlayıp kısa ve öz bir bütün oluşturacağım sizlere.

Rüya yorumlamanın bir sektör haline dönüştüğü günümüzde rüyanın bazı şeyler için uyarı niteliğinde olduğunu düşünenler çok. Gerçekle bağlantılı olduğu düşünülen rüyaların çeşitli karışık imgelerden oluştuğu söyleniyor. Sembolik olarak gördüğümüz bazı şeylere bazen anlam vermeyebiliyoruz bu da rüyanın uyarılarını görmezden gelmemize neden oluyor. Rüyamızda gördüğümüz kişi, bir not, bir sembol, kişilerin söylediği sözler parça parça olsa da adeta bir puzzle görevi görüyorlar ve yorumlanması için gerçek hayatta çaba harcanması gerekiyor. Gördüğümüz şeklin anlamı, gördüğümüz kişinin kim olduğu gibi anlamlı olabilecek her şeyi sizin yorumlamanız daha iyi olacaktır.

Haberci rüyaların herkesin göremediği de söylentiler arasında. Durugörü yeteneği olan insanlar haberci rüyaları görebilirler. Yani beş duyumuzla algılayamadığımız paranormal olaylar çevresinde gerçekle bağlantılı olarak görülebilmesidir. ABD’de psişik özellikleriyle tanınan Ingo Swann’ın soğuk savaş döneminde ülkeye hizmet ettiği söylenir ve birçok ülke bu gibi olaylarda söylediklerinden yararlanmak üzere bu tip insanları bulur.

Geçmiş olaylar ve gelecekteki yaşananları görebilen durugörü sahibi insanlar bunu yarı uyku halinde, hipnoz halinde ya da uyku sırasında rüya olarak görebilirler. Yalnız bu tip anlam içeren rüyaların yorumlanması, çözümlenmesi, anlamlandırılması zordur ve üzerine çalışma gerektirir. Sizin anlamlandıramadığınız rüyalar derininde sizin için müthiş gerçekleri barındırabilir.

Bilimsel olarak kanıtlanmasa da bu tip olayların gerçek hikayelerle birçok örneği mevcut. İster dini ister ruhani açıdan düşünün eğer siz de böyle bir deneyim yaşamışsanız kimse sizi böyle bir şeyin saçma olduğuna inandıramaz. Ancak her rüyayı da gerçekle bağdaştırıp hayatınıza yön vermek tabii ki doğru olmayacaktır. Rüyalarınız üzerine düşünüp olumlu hislerinize yön vermelisiniz. Hisleriniz size doğru yolu gösterecektir.