Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?Kadınlar için makyaj en önemli güzelleşme yöntemidir. Makyaj sayesinde yüzlerinde memnun olmadıkları şekilleri istedikleri görünüme kavuşturabilmektedirler. Burunların ince gösterilmesi, elmacık kemiklerinin daha çıkık durmasının sağlanması ve gözlerin daha büyük ya da küçük gösterilmesi gibi birçok uygulama makyaj sayesinde yapılabilmektedir.

Makyajın mucize etkilerinden faydalanmayı seven hanımlar için makyajda en çok önem verdikleri bölge de göz makyajıdır. Göz makyajı sayesinde görünümlerini ciddi şekilde değiştirebilen hanımların en büyük problemleri de kirpik uzunluklarıdır.

Kirpiklerin uzun ve kıvrık olması göz makyajının çok daha etkili olmasını sağlamaktadır. Bunu bilen hanımlar da kirpiklerini uzatmak için türlü yöntemler denemektedirler. Piyasada birçok kirpik uzatıcı serum satılıyor olsa da bunlar kirpikleri istenilen uzunluğa getirememektedir.

Kirpik uzunluğu problemine çare arayan hanımlar bu dertlerinin dermanını takma kirpiklerde bulmuşlardır. Takma kirpikler sayesinde istenilen uzunluk ve gürlükte hatta istenilen yönde uzatılan kirpiklere kavuşmak mümkün olmaktadır.

Takma Kirpik Nedir?

Takma kirpik, hanımların kirpiklerini daha uzun göstermek için kullandıkları sentetik bir kozmetik ürünüdür. Kaliteli kozmetik markaları son dönemlerde takma kirpikleri doğal kirpikler ile aynı yapıda üretmeyi başarabilmişlerdir.

Takma kirpikler kirpik diplerine yapıştırıcı sürülerek yapıştırılan uzun ve gür kirpiklerden oluşmaktadır. Takma kirpik kullanan kişiler diledikleri zaman kirpikleri çıkarabilmekte diledikleri zaman tekrar takabilmektedirler.

Takma Kirpik Çeşitleri

Takma kirpikler ile gözlerde daha etkili bakışları elde etmek mümkün olmaktadır. Takma kirpiklerin istenilen uzunlukta, renkte ve formda çeşitleri satılmaktadır. Hanımların en çok kullandığı takma kirpik çeşitleri arasında; tek tek satılan kirpikler, bütün halde satılan kirpikler ve parçalı satılan kirpikler yer almaktadır. Tek tek formda olan kirpikler en doğal duran kirpiklerdir ancak takma esnasında biraz uğraştırabilmektedir.

Parçalı kirpikler yalnızca kirpik kuyruklarını uzatmak isteyen hanımların vazgeçilmez bir makyaj ürünü haline gelmiştir. En pratik uygulaması olan ve çok gür görünüm elde etmeyi sağlayan bütün formdaki takma kirpikler ise hanımların en çok sevdiği takma kirpiklerin başında gelmektedir.

Takma Kirpik Takılırken İzlenecek Aşamalar

Makyajınızda takma kirpik kullanmak istiyorsanız eğer tüm gün gözünüzde duracak harika kirpikleri elde etmeniz bazı noktalara dikkat ettiğinizde mümkün olabilecektir. Kirpik takmanın püf noktaları sırasıyla şu şekildedir;

  • Öncelikle yüzünüze uygulamak istediğiniz makyajı göz makyajı da dâhil olmak üzere tamamlamanız gerekmektedir. Takma kirpiklerin üzerinden makyaj malzemesi kullanmanız kirpiklerin yapışma süresini olumsuz yönde etkileyebilecektir.
  • Makyajınızı tamamladıktan sonra kirpik diplerinize gözünüze gelmeyecek şekilde kirpik yapıştırıcısından sürmelisiniz. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra 30-35 saniye kadar oksijen ile temasının gerçekleşmesini beklemelisiniz. Bu bekleme süresinde yapıştırıcınızın tutuculuğu artacaktır.
  • Yapıştırıcıyı beklettikten sonra sıradan bir cımbız ya da takma kirpik cımbızı ile tutarak takma kirpiğinizi nazikçe yapıştırıcı üzerine yerleştirmelisiniz. Bu noktada takma kirpiğinizi dış ucundan gözünüze yapıştığı ucuna doğru bastırmalısınız. Bastırma sayesinde kirpikler göz kapağına sıkıca tutunacak ve gün boyunca düşmesini engellemiş olacaksınız.
  • Takma kirpiklerinizi yapıştırmak için sürdüğünüz yapıştırıcı başta beyaz görünecektir ancak bir süre sonra hava ile temas ettikçe beyaz rengi kaybolacak ve şeffaflaşacaktır.
  • Takma kirpiklerinizin doğal görüntüsüne katkıda bulunmak için kirpik diplerinize gözünüzün dışındaki eyeliner hattı boyunca kalem ya da eyeliner çekmeniz etkili bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Takma kirpikler çıkarılmak istendiğinde makyaj temizleyici losyon ya da kreminizden kirpik diplerine sürerek bir süre beklemeniz gerekmektedir. Makyaj çıkartıcı ürününüz takma kirpiklerinizin yapıştırıcı maddesinin çözünmesini sağlayacaktır. Siz de çözünen tutkaldan takma kirpikleri rahatlıkla ayırarak hem kirpikleri hem de göz makyajınızı istediğiniz şekilde temizleyebileceksinizdir.