Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Tatilde Sevgili Kavgasının Nedenleri

Tatilde Sevgili Kavgasının NedenleriSevgilinizle birlikte büyük bir heyecan içerisinde çıktığınız tatil hiç beklemediğiniz gibi gelişebilir. Belki de daha da kötüsü olup ayrılarak geliyorsunuz. Peki, bunun nedenleri neler?

Uzun süredir planladığınız ve büyük bir heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi. Tartışmalar bu aşamada aklınıza hiç gelmez bile, ama böyle durumlarla sıklıkla karşılaşıldığı da bir gerçek. Ufacık bir nedenden büyüyen kavga tatilinizi berbat edebiliyor ve birbirinizi saçma nedenlerle kırabiliyorsunuz. Örneğin, neden bu kadar eşya aldın kavgası!

Bu konuda yapılan bir araştırmadan, tatile çıkan sevgililerin en çok tartışmasına neden olan sebepler sıralanmış ve bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Evden Çıkma Saati

Tatilinize ilk adım olan yolculuk için saat kaçta evden çıkılacağı en çok tartışılan nedenlerden birisini oluşturuyor. Otobüs veya uçağın kalkış saati gelmeden belirtilen sürelerde orada olmak konusu tartışmaya neden olabiliyor. Bir erkek olarak siz o zamanda orada olmak isterken, kadınlar genel olarak son dakikasına kadar değerlendirmek istiyor. Bu noktada yapılması gereken ise bu saati önceden kararlaştırmak ve kesinlikle uymak.

Çok Fazla Eşya Almak

Kadınların genel olarak çok fazla kıyafet aldığından şikayet eden erkek, bir tartışmanın çıkmasının nedenidir. Aslında büyütülecek bir neden değil! Çünkü tatile gidiyorsunuz ve bırakın ne kadar eşyanız varsa var. Belki 10 çift ayakkabı, belki de 1 çift ayakkabı… Bu nedenle özellikle beylerin bu konuda hanımları anlayışla karşılaması gerekiyor. Bırakın ne kadar eşya alırsa alsın, siz her şekilde tatilin tadını çıkarın.

Yön Arama

Eğer daha önce hiç bilmediğiniz bir yere gidiyor ve tatiliniz otelden ibaret değilse, gezme sırasında yolunuzu bulamamanız en büyük tartışma nedenlerinden birisini oluşturuyor. Yön bulamamak ve bu nedenle birbirinizi suçlamak yerine bırakın da tatilinizde kaybolun ve spontane yaşayın. Elbette yolunuzu bir şekilde bulacaksınız.

Pasaport, Bilet, Anahtar Kimde?

İşte incir çekirdeğini doldurmayan bir kavga sebebi daha. Sanki tatile stres olmaya gelmiş gibi davranmaktan sakının. Stres atmaya geldiğiniz ve böyle sorunlarla birbirinizi suçlamayın. Kimde demek yerine ortak bir yer belirlemek ve ortak bir şekilde karar vermek bu saçma tartışmadan sizi uzak tutacaktır.

Plajda Kadınlara Bakmak

İşte cinayet sebebi bir tartışma. Bu noktada beylere büyük bir görev düşüyor. Güneş gözlüğünüzün altından bir noktaya uzun süre bakıp kalmanız yanlış anlaşılmanıza neden olabilir.

Nerede Ne Yeneceğine Karar Verememek

Yemek vakti geldiğinde ne yiyeceğinize, nerede yiyeceğinize karar vermemeniz de tartışmaların sık görüldüğü noktalardan birisi. Bu zamanı aslında gezintiye çıkarak değerlendirmek ve gördüğünüz herhangi bir yerde yemeğinizi yemek tatilde yapacağınız en güzel şeylerden birisi.

Erkeklerin Tatili Uyuyarak Geçirmesi

Özellikle de limitsiz alkol sunan yerlerde erkeklerin içkiyi fazla kaçırması ve tüm tatili sızarak ve uyuyarak geçirmesi hanımları rahatsız ediyor. Unutmayın, tatile birlikte çıktınız ve ortak bir şekilde zamanı değerlendirmelisiniz!

Fazla Yakışıklı Garson

Bu konuda da hanımların dikkat etmesi gerekiyor. Otellerde genellikle görünümü düzgün olan çalışanlara yer verilmekte. Bu sizin dizlerinizi titretmesin aman dikkat.

Kötü Otel Tercihi

En sık tartışma konularından birisi. Ama unutmayın, sonuçta iki tarafta tatil yapmak istiyor ve kötü bir otel olduğunu bilse emin olun bu seçimi yapmazdı!

Tatil Dönüşü Kavga

İşte tatil dönüşünde tüm stresinizi geri getiren bir faaliyet. Tatili geride bırakmanın verdiği stresle, tatil dönüşü bir kavga genel olarak yaşanıyor. Ama biraz anlayışla bu kavgayı atlayabilirsiniz. Mesela gelecek tatilinizin daha güzel olmasını hayal ederek.