Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Trend Çizme ve Bot Modelleri

Kış alışverişi denilince akla gelen il ihtiyaçlarımızın başında gelen çizme ve botlar bu sezon da göz alıcı modelleriyle göz dolduruyor. Siz de benim gibi kışı sevenlerdenseniz mükemmel bir kış sizi bekliyor çünkü modellerde herkese hitap eden modern aynı zamanda rahat olanları bir arada görmek mümkün.

Kışı modaya uygun giyinerek geçirmek istiyor iseniz işe güzel çizme modellerine bir göz atarak başlayabilirsiniz. İster topuklu olsun ister topuksuz bir kadını çekici kılan önemli detaylardan bir tanesi ayakkabılardır ve giydiğiniz kıyafeti sergileyen en önemli detaylardan biri olduğu için de çok önemlidir.

Çizme ve botlarınızı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta vücut tipinizdir. Kilonuz, boyunuz ve vücut hatlarınız çok önemli. Mesela çok kısa boyluysanız fazlaca uzun bir çizme sizde güzel durmayacaktır. Ama vücut oranınız da işin içine gireceği için bu kural her zaman geçerli değildir. Kısa boylu olabilirsiniz fakat bacak boyunuz vücudunuza göre uzun bir yapıdaysa uzun görünümlü botlar, çizmeler de üzerinizde çok hoş durabilir.

Vücudunuzun seçiminize fazlasıyla etki edeceği bir şeyi kesinlikle denemeden almamanızı tavsiye ederim. Yani öyle internette görüp, beğenip de siparişinizi vermeyin. Hele ki yıllarca kullanabileceğiniz bir şeyi denemeden alma riskine hiç girmeyin.

Eğer bütçeniz kısıtlı ise renk seçeneği için kahverengi veya siyah öneririm. Bu sezon da diğer sezonlar gibi tacı kimseye bırakmayan siyah çizmeler ve botlar süet, rugan ve deri olarak podyumlarda bir hayli beğenildi.

Yağmur çizmeleri de kadınlar arasında hala pek beğeniliyor. Artık yağmurlu hava vazgeçilmezi olan bu botlar yokken ne yapıyorduk diye düşünmeden edemiyorum kendimi, moda olması çok işimize yaradı.

Eğer mini etek ve şortlarınızı kışın da rafa kaldıramayanlardansanız bu kış da alternatifleriniz çok fazla. Binici tarzdaki botlar şortlarınızla çok uyum sağlayacak.