Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Yaz Aylarında Gelinlik Nasıl Seçilir?

Yaz Aylarında Gelinlik Nasıl Seçilir?Düğünler kadınlar için hayatlarının en önemli günlerinden biridir. Düğün günlerinde eşsiz güzellikte olmak isteyen hanımlar düğünlerinin de benzersiz ve unutulmaz olmasını isterler. Düğünlerin benzersiz olmasında etkili olan ayrıntılar arasında düğün ortamının dekorasyonu, kullanılan ikramların sofra dizaynı, müzik grubunun ortam ile uyumu ve en önemlisi de gelinliğin asil görüntüsü yer almaktadır.

Yaz aylarında yapılan düğün organizasyonları kış aylarında yapılan düğün organizasyonları ile karşılaştırıldığında yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarının daha popüler olduğu görülmektedir. Her iki mevsimde yapılan düğün organizasyonunda da gelin adayları hayli zorlanmaktadır ancak gelin adaylarını her daim en çok düşündüren yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarıdır. Düşündükleri konu ise nasıl bir gelinlik giymeleri gerektiği yönündedir. Yaz aylarında yapılan düğün organizasyonları için gelinlik modeli seçimi hayli zor olmaktadır. Hem model çeşitliliği hem de hava durumunun değişkenliği gelin adaylarını yaz düğünü için gelinlik seçiminde hayli zorlamaktadır.

Yaz Düğünlerinin Avantajı ve Dezavantajı Nedir?

Yaz aylarında yapılan düğünlerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarının en büyük avantajı her kadının hayali olan kır düğününün yapılabiliyor olmasıdır. Açık havada oynayacak kişilerin de terleyip havasız kalma ihtimali ortadan kalkmaktadır. Gelinlik modelleri arayışınızda da karşınıza çok seçenek çıkacağı için hayalinizdeki modeli bulabilmeniz kolaylaşacaktır.

Ancak gelinlik modellerinin çeşitliliği aynı zamanda dez avantaj olabilmektedir. Çünkü çok fazla model seçeneği olması kadınların aklını karıştırabilmektedir. Yaz sıcaklarında terletmeyecek kumaşlarla tasarlanmış gelinlikleri bulmak ve bu tasarımlar arasında hayalinizdeki gelinliği bulmak için çok fazla dükkân gezmeniz gerekebilir. Bu sebeple düğünleri bahar aylarında yapmak en doğrusu olacaktır ancak yine de yaz düğünü istiyorsanız bu dikkatli seçim yapmanız faydalı olacaktır.

Gelinlik Seçiminde Püf Noktalar

Gelinlik seçerken istediğiniz etkiyi bırakmanız elbette ki önemlidir. Düğünler hayat boyunca bir kere yapılabiliyor ve o gün ge tüm tanıdıklarınızın karşısına en güzel en şık halinizle çıkmak istemeniz en doğal hakkınız. Ancak gelinlik seçiminde bazı noktalara dikkat ettiğinizde mükemmel gelinliği bulmanız kaçınılmaz olacaktır. Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Gelinliğinizin yaz düğününde giyileceğini aklınızdan çıkarmayın ve mutlaka terletmeyen kumaşlardan yapılmış tasarımlardan alın.
  • Elbette her tür gelinliği beğenebilirsiniz ancak unutulmaz bir güzellikle gelin olmak istiyorsanız kesinlikle vücut tipinize uygun bir gelinlik modeli seçimi yapmalısınız.
  • Size zorluk çıkaracak ağırlıkta taş yoğunluğu olan gelinliklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde tüm düğün ayakta kalmanız gerekirse ağırlıklar yüzünden çok yorgunluk çekebilirsiniz.
  • Gelinliğinizi seçerken aceleci davranmamanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü aceleci davranırsanız çok daha güzel bir gelinlik modelini kaçırabilirsiniz.
  • Mümkünse düğününüze yaklaşmadan evlenen bir arkadaşınızın gelinlik seçiminde yanında olup ona yardımcı olmayı deneyin. Bu şekilde gelinlik fiyatları, modelleri hatta üzerinizde nasıl durduğu konusunda da fikir sahibi olmuş olursunuz.

Yaz Düğününde En Güzel Gelin Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Yaz aylarında yapılacak düğünde en güzel gelin olmanın yolu elbette gelinlikten geçmekte ancak gelinlik seçimi gibi büyük problemli evreyi atlatmışsanız asıl mesele bu noktadan sonra başlamaktadır. Gelinlik modelinize uygun bir manikür, makyaj ve saç modeli yaptırmanız gerekecektir.

Bunun için en doğru kuaförü bulmanız gerekmektedir ve herhangi biri uygulama için gidip kuaförün çalışma düzenini gözlemlemeniz için de vaktiniz olmayabilir. Bunun için düğüne yaklaşırken evlenmiş arkadaşlarınızdan kuaförleri hakkında bilgi toplayıp en çok kafanıza yatan kuaför ile yüz yüze görüşmeye gidin.