Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Yazın En Dikkat Çeken Mayoları

Yazın Dikkat Çeken MayolarıHavalar ısınmaya ve deniz sezonu açılmaya az kalınca biz hanımların forma girme derdinin yanı sıra nasıl bir mayo girsek derdi de başlıyor. Mayo diyip geçmemek lazım. Aksesuarları, pareoları, plaj havlu ve terlikleri, çantalar ve gözlükler. Hepsi tam takım olmalı. Peki, bu sene nasıl bir mayo giyeceksiniz veya giydiğiniz? Hangi aksesuarları kullanacaksınız?

Hemen her yaz plajlarda farklı mayoları görsek bile değişmeyen ve kült haline gelmiş mayolarda var. Bu mayoları hangi yaz olduğu fark etmeden her sene plajlarda görebiliyoruz. Sağlık açısında da önemli olan mayo seçimi, bazen trendin gerisi kalsa bile, dikkat etmek gereken en önemli nokta sağlık açısı. Kumaşının hangi üründen üretildiği, çabuk kuruması, herhangi bir alerjen boya ve aksesuar içermemesi gibi değerlendirmeniz gereken noktaları da unutmamanız gerekiyor.

Hemen her yaz olduğu gibi bu yıl da plajları süsleyen mayo trendine kısaca bakmak istiyoruz:

Baskılı

baskili-mayoBaskılı mayolar eski zamanlardan bu yana bazılarımızın vazgeçilmezi. Her yıl değişen ise ya çiçek baskısı ya da böcek baskısı diyebiliriz. Şal desenler, soyut baskılar, çiçek baskıları bu yılın en moda baskılı mayoları arasında. Marc Jacobs, Etro, Vilebrequin ve Carmen Marc Valvo gibi isimlerin muhteşem baskılı mayoları olduğunu söylemek gerek.

Neon

neon-mayoSon birkaç senenin vazgeçilmezi olan neon mayo ve bikiniler yine revaçta. Yazın cıvıl cıvıl renkleri arasında kaybolup gitmek istiyorsanız kesinlikle neon mayoları tercih etmelisiniz. Ayrıca bronzlaşan tende de süper bir görünüm verdikleri doğrudur. Forever 21, Asos gibi markaların kadınsı, seksi ve sportif neon mayolarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Tribal

tribal-mayoYine sıklıkla gördüğümüz mayolardan birisi de tribal desenli mayolar. Eksantrik ve rahat oldukları iddia edilen tribal desenli mayolar da bu sene fazlaca görüldü. Klasik tasarımcıların tercihi olan bu mayolar metal, boncuk, deri gibi parçalarla süsleniyor ve iyice karmaşık bir görünüm kazandırılıyor. Tribal ve etnik desenleri seviyorsanız vazgeçilmeziniz bu mayolardır.

Monokinler

Monokin2013 yılında hızlı bir giriş yapan monokinler, 2014 yılının da güçlü parçalarından. Spandex kumaşları ile tek parça mayo isteyen ama bikiniden vazgeçemeyenlerin favorisi. Micheal Kors ve Karla Colleto gibi isimlerin yanı sıra Beach Bunny gibi markalarda bu seksi mayolardan üretti. Eğlenceli ama rahat ve seksi olarak tanımlanıyorlar.

Cut – Outs

Cut – OutsLazer kesim ile yapılan bu mayolarda plajların vazgeçilmezi ve en seksi parçaları. Coachella stili olarak da adlandırılan bu mayolar, tasarımcıların elinde değişik formlar kazanarak pazarda güçlü bir şekilde yerini alıyor. Ama güneşlenirken bu mayoları kullanmak komik sonuçlara neden olabilir.

Midkini

MidkiniVintage tarzdaki yüksek belli bikiniler bu yılın vazgeçilmeziydi. Çok popüler olan bu bikiniler 50’li yılların izlerini modern bir şekilde plajlara taşıyor. Eski bir siluetin yeniden canlandırıldığı midkinilerde ekstra bir aksesuara da ihtiyacınız yok. Görünümleri tek başına yeterli oluyor zaten.

Atletik Mayolar

Atletik MayoYüzücü mayosu dediğimiz bu mayolarda uzun süredir plajların eskimeyen yüzü. Kendini en çok bu mayonun içinde rahat hisseden kişiler ve denizin doyasıya keyfini sürmek isteyen kişilerin tercihi. Nike, Reebok, Savasana gibi markalarda kolaylıkla istediğiniz modelini bulabilirsiniz. Atletik görünüme biraz estetik katmak için örgü, fermuar ve t – kayış ile süslenmişleri de mevcut.

Rashguard

Rashguard MayoÖnceden yalnızca bebekler için kullanılan bu model, cildini korumak isteyen deniz severlerin tercihi oldu diyebiliriz. Jean Paul Gaultier ve Nanette Lepore gibi tasarımcıların elinde bir harikaya dönülen bu mayolar da emin olan diğerleri kadar seksi.

Makrome

makrome-mayoHemen her şeyde görmeye alıştığımız makromeyi birkaç yıldır mayolarda da görüyor. Düğüm teknikleri ile bambaşka, eğlenceli, rahat ve dikkat çekici formla kazandırılan spantex karışımı bikiniler sezonun vageçilmezi.

Gemici

Yazın En Dikkat Çeken MayolarıGemiciliğe düşkün ve sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız, alın size gemici mayoları. Lacivert – beyaz çizgileri ve arada kırmızı ile süslenen bu gemici mayolarda son yılların vazgeçilmezi. Fazla renk sevmiyorum benim renklerim bunlar diyorsanız tam size göre. Marc Jacops’un 2012 yılında yeniden plajlara soktuğu bu mayolar unutulmazlar arasında.