Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Yükselen Burç Etkileri

Yükselen Burç EtkileriYükselen burç çok da aşina olmadığımız bir astroloji terimi. Genelde astrolojiye inanıp, güvenen çoğu insan bile Güneş burcu, Ay burcu, yükselen burç gibi kavramlardan habersiz oluyor, her gün gazetede, dergide, internette okuduğu burcunun Güneş burcu olduğunu bilmiyor. Dolayısıyla yükselen burç arada kaynayıp gidiyor, önemsenmiyor.

Güneş burcu dediğimiz çoğumuzun bildiği ayda bir değişen burcumuz. Güneş burcu doğduğumuzda Güneşin Zodyak’ta bulunduğu burcu temsil eder. Güneş Zodyak’taki turunu 12 ayda tamamlar ve her burçta bir ay kalır. Yükselen burç ise doğum anımızda gökyüzünde yükselen takımyıldızlarının etkisindeki burcumuzdur ve gün içinde değişir. Ortalama 2 saatte bir değişen yükselen burç en az güneş burcumuz kadar yaşam alanımıza etki eder.

Güneş burcumuz karakterimizi temel yapımızı gösterir. Yükselen burç ise hayata bakış açımızı, başkalarıyla olan ilişkilerimizi, olayları değerlendirme biçimimizi birebir etkiler. Fiziksel olarak fazla etkilemese de ruhsal dünyamız çoğunlukla yükselen burcumuzun etkisindedir. Şansımızın hayatımızda ne kadar önem taşıdığını ve nerelerde yanımızda olacağını bulmak için yükselen burcumuzu bilmeliyiz.

İnsan ilişkilerimizde en büyük öneme sahip olan yükselen burcumuzu bulabilmek için doğum saatinizi bilmeniz şart. Tutumlarımızın en önemli belirleyicisi olan yükselen burcumuz Güneş burcumuzdan daha belirleyici bir etkiye sahip. Aslında bütün burçların kişiliğime belli bir yönde etki ettiğini bilmemiz gerek. Bu etkilerin derecesi ise doğduğumuz yıl, ay, saat ve yere değişiklik gösterir. Bize en çok etki eden burçların uyumu ya da uyumsuzluğu hayatımızı yönlendirmemizde rol oynar. Tutarlı olup olmadığımız ya da isteklerimizin sürekli değişip değişmediği bu burçların uyumuna ve birbiriyle etkileşimine bağlıdır.