Etiketler

İlgili Yazılar

Bu yazıyı paylaşın!

Yükselen Burç Nedir? Nasıl Belirlenir?

Yükselen Burç Nedir? Nasıl Belirlenir?Burçlar, karakteriniz, kariyer hayatınız ve kişisel yetenekleriniz üzerinde büyük rol oynamaktadır. Günlük burç yorumları birçok kişi tarafından takip edilmektedir. Burcunuz hakkında yazılmış birçok kitap ve internet dünyasında birçok siteden bilgi alabilirsiniz. Sahip olduğunuz burca ait yetenekler, uğurlu sayı ve günler, anlaşabileceğiniz burçlar bulunmaktadır. Burçlar hatta sağlığınızla ilgili bilgiler bile vermektedir. Sıkı bir astroloji takipçisiyseniz burçların, yıldızların günlük yaşamınızın gidişatında gerçekleşen değişkenliklerin burçlarınızla arasında doğru orantı olduğunu tahmin edersiniz.

Burcunuzun yanında bir de yükselen burcunuz bulunmaktadır. Bunu basit bir hesaplama ile öğrenebilirsiniz. Yükselen burcunuz genellikle kişisel özellikler ve yetenekleriniz üzerinde etkilidir. 12 farklı burç bulunmaktadır. Doğduğunuz tarih aralığında yer alan burcunuz ve bunun yanında bir de yükselen burcunuz bulunmaktadır. Burçlar ile kaderiniz arasında bir bağ kuramazsınız. Burç yorumlarının sıkı takipçileri olduğu gibi burçlara inanmayan insanlar da bulunmaktadır.

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen Burç Nedir? Nasıl Belirlenir?Astroloji, yıldız falları ve gök haritasıyla ilgilenen uzmanlar burçlar hakkında detaylı bilgilere sahiptir. Yükselen burç, doğduğunuz anda yükselmekte olan burçtur. Yani burcunuz doğduğunuz tarih aralığına göre, yükselen burcunuz ise doğum saatinize göre hesaplanmaktadır. Yükselen burcunuzun karakter özellikleriniz ve sahip olduğunuz yeteneklerin üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. Karakteriniz ve yetenekleriniz küçükken yetiştirilme tarzınızla da ilgili olabilir. Fakat burcunuzun yansımalarını da kendinizde görebilirsiniz.

Yükselen Burç Ne İşe Yarar?

Yükselen Burç Ne İşe Yarar?Günlük hayatta bildiğiniz, doğum tarih aralığına göre gazete ve internet sitelerinde günlük yorumlar okuduğunuz 12 burçtan biri sizin Güneş burcunuzdur. Astroloji dünyasında güneş burcu ve ay burcu bulunmaktadır. Güneş burcunuz, kişisel gücünüz, kişilik özellikleriniz üzerinde etkili olan burçtur. Ay burcu ise olaylara yaklaşım açınız, duygusal değişim ve tepkileriniz üzerinde etkili olduğu düşünülen burçtur. Yükselen burcunuz ise sosyal hayat içerisindeki davranışlarınız üzerinde etkilidir. Kendinizi dış dünyaya nasıl ifade ettiğinizle alakalıdır.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?İnternette yükselen burç hesaplama programları bulunmaktadır. Yükselen burcunuz için doğduğunuz saati bilmeniz gerekir. Sizin doğduğunuz gün dünyada birçok kişinin de doğum günüdür. Güneş burcunuz bu insanlarla aynı olsa da yükselen burç 2 saat arayla farklılık gösterir. Bu nedenle aynı gün farklı saatlerde doğan kişilerin yükselen burçları birbirinden farklıdır.

Yükselen burcunuzu hesaplayabilmek için, en önemli ayrıntı doğum saatidir. Doğduğunuz il, doğduğunuz saat, doğduğunuz gün–ay– yıl hatta doğduğunuz dakikaya göre yükselen burcunuz hesaplanmaktadır. Astrologlar yükselen burçları hesaplarken birçok argüman ve bilgiden yararlanmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte internet sitelerinden de online olarak yükselen burç hesaplaması yapılmaya başlanmıştır. Online sitelerden yükselen burç hesaplaması yapabilmek için cinsiyet, doğum tarihini gün, ay ve yıl olarak, doğum saati ve dakikası ve doğum yerinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Yükselen Burcunun Önemi

Yükselen Burcunun ÖnemiYükselen burcunuz en az burcunuz kadar hatta bazı kişilerde daha baskın olarak etkili olmaktadır. Yükselen burcunuz, bebekliğinizden bu yaşınıza kadar sosyal ilişkileriniz, olaylar karşısında takındığınız tavırlar üzerinde rol oynamaktadır. Yükselen burç doğduğunuz andan itibaren içerisinde bulunduğunuz ortamda dahi etkili olmaktadır. Hayattan beklentileriniz, ikili ilişkilerinizde sergilediğiniz tavırlar, sahip olduğunuz şartlar, kişiliğiniz üzerinde etkili olmaktadır.

Astroloji uzmanları tarafından burç yorumlarını okurken doğduğunuz burç yerine yükselen burcunuz hakkındaki yorumları ve gelişmeleri takip etmeniz önerilmektedir. Yükselen burcunuzda ilerleyen yıldız ve gezegenlerin hareketleri duygu dünyanızda değişimlere yol açabilir. Yükselen burcunuzdaki yorumları okurken hayatınızda gerçekleşen olayları, gelişmeleri daha rahat yorumlayabilir ve olayın gidişatı ile ilgili yükselen burcunuzda yer alan gezegene göre nasıl gelişmeler olacağını kestirebilirsiniz. Yükselen burcunuz aynı zamanda sağlığınız, sahip olduğunuz yetenekler, önünüze çıkacak olan talihler ile ilgili de size ipuçları vermektedir.